Η ΣΥΝΕΧΗΣ και ΕΓΚΥΡΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ έχει ΝΕΟ όνομα: Presscopy

To mediacopy σας ευχαριστεί για την προτίμησή σας. Για καλύτερη και ΑΜΕΣΗ ενημέρωση δημιουργήσαμε το Presscopy με ΟΛΑ τα τελευταία ΝΕΑ και ΡΕΠΟΡΤΑΖ. Στο mediacopy θα διαβάζετε ΜΟΝΟ τις περιλήψεις των θεμάτων του Presscopy .

Σάββατο 3 Σεπτεμβρίου 2011

Πρώτη ήττα για την Εθνική στο Ευρωμπάσκετ

Απρόσμενη και βαριά ήττα γνώρισε η Εθνική Ελλάδος από την αντίστοιχη των Σκοπίων στο πλαίσιο του Ευρωμπάσκετ της Λιθουανίας με 72-58. Σε πολύ κακή επιθετική βραδιά οι διεθνείς.

Παρά τη μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλλαν στην άμυνα οι παίκτες του Ηλία Ζούρου, βρέθηκαν από νωρίς πίσω στο σκορ και σε κανένα σημείο του αγώνα δεν κατάφεραν να πάρουν τον έλεγχο. Έτσι, η Εθνική μας έκλεισε το πρώτο ημίχρονο υπολειπόμενη ενός πόντου (29-30) των αντιπάλων της.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν εφιαλτικό. Με εκνευριστική αστοχία και πολλά λάθη η Ελλάδα δεν μπόρεσε να ακολουθήσει τους Σκοπιανούς που με ηγέτη τον πολιτογραφημένο Σκοπιανό, Αμερικανό, Μακάλεμπ πήραν μια σημαντική διαφορά και τη διατήρησαν μέχρι το τέλος