Η ΣΥΝΕΧΗΣ και ΕΓΚΥΡΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ έχει ΝΕΟ όνομα: Presscopy

To mediacopy σας ευχαριστεί για την προτίμησή σας. Για καλύτερη και ΑΜΕΣΗ ενημέρωση δημιουργήσαμε το Presscopy με ΟΛΑ τα τελευταία ΝΕΑ και ΡΕΠΟΡΤΑΖ. Στο mediacopy θα διαβάζετε ΜΟΝΟ τις περιλήψεις των θεμάτων του Presscopy .

Πέμπτη 8 Σεπτεμβρίου 2011

Παλικαρίσια νίκη της Ελλάδας

Η Εθνική ξεκίνησε εξαιρετικά, ζορίστηκε στη συνέχεια αλλά στα κρίσιμα σημεία ο Νίκος Ζήσης την πήρε από το χέρι και την οδήγησε στη νίκη επί της Σλοβενίας με 69-60 που την στέλνει, εκτός απροόπτου, στα προημιτελικά του Ευρωμπάσκετ.

Η ομάδα του Ηλία Ζούρου μπήκε εξαιρετικά στο ματς και για ένα ημίχρονο ήταν η απόλυτη κυρίαρχος. Με σωστό προσανατολισμό στην επίθεση και άμυνα να δαγκώνει οι Έλληνες διεθνείς έφτασαν να προηγούνται ακόμα και με 15 πόντους στα μέσα της δεύτερης περιόδου. Σε αυτό συντέλεσε και η αστοχία των Σλοβένων οι οποίοι στο ημίχρονο είχαν 1 στα 12 τρίποντα.