Η ΣΥΝΕΧΗΣ και ΕΓΚΥΡΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ έχει ΝΕΟ όνομα: Presscopy

To mediacopy σας ευχαριστεί για την προτίμησή σας. Για καλύτερη και ΑΜΕΣΗ ενημέρωση δημιουργήσαμε το Presscopy με ΟΛΑ τα τελευταία ΝΕΑ και ΡΕΠΟΡΤΑΖ. Στο mediacopy θα διαβάζετε ΜΟΝΟ τις περιλήψεις των θεμάτων του Presscopy .

Σάββατο 6 Φεβρουαρίου 2010

Νίκη της Λίβερπουλ επί της Έβερτον, κόκκινη ο «Sotis»

Η Λίβερπουλ απέδειξε... για άλλη μια φορά ότι είναι το «αφεντικό» του Μέρσεϊσαϊντ, καθώς, αν και αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο για περίπου 55 λεπτά, επικράτησε με 1-0 της Έβερτον, διπλασιάζοντας τις νίκες της στο τοπικό ντέρμπι για αυτή τη σεζόν.

Οι «κόκκινοι» του Ράφα Μπενίτεθ ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και χάρη στο γκολ του Κούιτ στο 55ο λεπτό πήραν το τρίποντο και σκαρφάλωσαν στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Αρνητικός πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Σωτήρης Κυργιάκος, που στο 34ο λεπτό δέχθηκε κόκκινη κάρτα και άφησε τη Λίβερπουλ με δέκα παίκτες.  ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ Του αγώνα και το αγγλικό πρωτάθλημα ΕΔΩ