Η ΣΥΝΕΧΗΣ και ΕΓΚΥΡΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ έχει ΝΕΟ όνομα: Presscopy

To mediacopy σας ευχαριστεί για την προτίμησή σας. Για καλύτερη και ΑΜΕΣΗ ενημέρωση δημιουργήσαμε το Presscopy με ΟΛΑ τα τελευταία ΝΕΑ και ΡΕΠΟΡΤΑΖ. Στο mediacopy θα διαβάζετε ΜΟΝΟ τις περιλήψεις των θεμάτων του Presscopy .

Παρασκευή 13 Αυγούστου 2010

Ολυμπιακός – Ρομα 5 -1

PAOK - olympiakos 1-0Image by Jorge-11 via FlickrΠροβάδισμα στο σκορ πήρε ο Ολυμπιακός στο 6ο λεπτό του φιλικού αγώνα με τη Ρόμαστο Καραϊσκάκη, που είναι και ο πρώτος αγώνας με τον Ερνέστο Βαλβέρδε στον πάγκο, μετά την επιστροφή του Βάσκου στο λιμάνι. Σκόρερ ο Ιμπαγάσα.
Ισοφάρισε στο 12ο λεπτό η ιταλική ομάδαμε γκολ του Μενές.
Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, στο 50, ο Ντουντού διπλασίασε το σκορ για τον Ολυμπιακό, γράφοντας το 2-1.
Πέντε λεπτά αργότερα, στο 60, ο Μήτρογλού, με το αριστερό, βρήκε την μπάλα στον αέρα και την έστειλε στα δίχτυα των Ρωμαίων.
Στο 78 ο Φετφατζίδης έκανε το 4-1 με δυνατό σουτ, μετά από σέντρα του Ζαϊρί.
Τα γκολ για τους Ερυθρόλευκους όμως δεν σταμάτησαν, αφού στο 84, ο Σοιλέδης έστειλε τη μπάλα στα διχτυα και έγραψε το τελικό 5-1.
Πριν την έναρξη του αγώνα βραβεύτηκε ο Γενικός Διευθυντής της ιταλικής ομάδας, Τζιαν Πάολο Μοντάλι, ο οποίος είχε θητεύσει στον Ολυμπιακό ως προπονητής του τμήματος βόλει.